4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Numri i votave që morën kandidatët e LDK-së në Dragash

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditura rezultatet e votave të rregullta, duke mos përfshirë ato me kusht dhe të diasporës.

Nga këto vota partia fituese është Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Tanimë janë duke u bërë të ditura edhe votat për kandidatët partiak për deputet të Kuvendit të Kosovës.

Indeksonline ka siguruar votat e kandidatëve të LDK-së në komunën e Dragashit.

Padyshim se më e votuara ishte Vjosa Osmani, si bartëse e listës dhe si kandidate për kryeministri me 3 mijë e 304 vota, kurse i dyti u rendit Anton Quni me 639 vota.

Më Shumë

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Lajmet e Fundit