18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Organizoi aheng për ditëlindje, policia konfiskoi dy armë zjarri në Nashec

Policia dje kishte sekuestuar dy armë pas një kontrolle në Nashec të Prizrenit, pasi kishin marrë informata se kishte të shtëna tek shtëpia e një të dyshuari, i cili kishte deklaruar se pati organizuar aheng për ditëlindjen e tij.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një armë pneumatike, ndërse tek i dyshuari i dytë që kishte qenë prezent aty është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me katër fishek. Në cilësi të provave materiale është sekuestruar edhe DVR i kamerave të sigurisë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit