28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët.

Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave.

Gjatë ditës mund të ketë edhe shkarkime rrufesh si dhe parashihen reshje me intensitet të ndryshueshëm.

E enjte- Mot i vranët por me ulje të lehta të temperaturave maksimale dhe shkarkime rrufesh. Parashihen reshje të intensitetit të ndryshueshëm.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit me shpejtësi 1-9m/s.” – njofton IHMK-ja.

Më Shumë

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë...

Nagavci: Për herë të parë do ndahen bursa vjetore për studentët që regjistrohen në programet “Gjuhë shqipe” dhe “Letërsi shqipe”

  Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se do të ndajnë burse në vlerë të 1 mijë eurove për...

Lajmet e Fundit