3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferike.

Kjo situatë meteorologjike do të mundësoj mot relativisht të ngrohtë, thotë Instituti Hidrometerologjik i vendit, transmeton Klankosova.tv.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-15 gradë Celsius. Do të fryje erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugut dhe juglindjes

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Zelensky thotë se Ukraina nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi

Presidenti i Ukrainës, është zotuar se vendi i tij “nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi” dhe paralajmëroi për sulmet e vazhdueshme të...

Lajmet e Fundit