19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Pas 20 vitesh rishfaqet në kinema filmi për Harrison

Një film koncertal dedikuar George Harrisonit do të ri-publikohet në disa kinema në botë më vonë gjatë këtij muaji.

Concert For George ishte xhiruar më 2002 në Royal Albert Hall të Londrës, një vit pas vdekjes së kitaristit të The Beatles.

Pjesë e këtij koncerti kishin qenë Paul McCartney, Ringo Starr, Tom Petty & The Heartbreakers, Ravi dhe Anoushka Shankar, Jools Holland, Jeff Lyne dhe anëtarët e Monty Python.

Koncerti ishte organizuar nga Eric Clapton dhe e veja e Harrisonit, Olivia.

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 26 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve lokale të shiut. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të...

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Lajmet e Fundit