2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas 20 vitesh rishfaqet në kinema filmi për Harrison

Një film koncertal dedikuar George Harrisonit do të ri-publikohet në disa kinema në botë më vonë gjatë këtij muaji.

Concert For George ishte xhiruar më 2002 në Royal Albert Hall të Londrës, një vit pas vdekjes së kitaristit të The Beatles.

Pjesë e këtij koncerti kishin qenë Paul McCartney, Ringo Starr, Tom Petty & The Heartbreakers, Ravi dhe Anoushka Shankar, Jools Holland, Jeff Lyne dhe anëtarët e Monty Python.

Koncerti ishte organizuar nga Eric Clapton dhe e veja e Harrisonit, Olivia.

Më Shumë

U thirr nga Franca në Kupën e Botës, Frankfurt nxjerr në shitje sulmuesin

Do të duhej një ofertë prej 60 milionë euro për ta bërë Eintracht Frankfurt të mendojë për shitjen e Randal Kolo Muani-t, sipas “Sport...

Shkelet një këmbësor në Suharekë

Një këmbësor është shkelur me veturë në Suharekë. “Këmbësori mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi që në vendkalim ishte goditur nga një veturë e...

Lajmet e Fundit