3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Djali i lindur në orën 11:11 më 11.11.11, mbushi 11 vjeç

Një djalë i lindur në orën 11:11 më 11 nëntor të vitit 2011, mbushi 11 vjeç.

Daniel Saunders, nga Bishop’s Stortford, Herts, feston sot ditëlindjen, pasi ka qenë i lidhur ngushtë me numrin 11 që nga dita e lindjes.

Ai tani do të shënojë një ditëlindje të veçantë, në të cilën do të marrë 11 dhurata.

Daniel tha: “E kam pritur shumë këtë ditëlindje. Është më emocionuese se çdo ditëlindje tjetër që ka qenë ndonjëherë. 11 është një numër master në numerologji dhe do të thotë se kam potencial të mirë në të ardhmen. Është numri im me fat dhe është i lehtë për t’u mbajtur mend. Askush nuk e harron kurrë ditëlindjen time”.

Nëna e tij Charlotte thotë se 11 ka qenë gjithashtu numri i saj me fat që nga shkolla fillore, gjë që e bëri lindjen e tij edhe më të jashtëzakonshme.

Danieli do të lindte më 17 nëntor 2011. Por një javë më parë Charlotte, tani 41 vjeç, iu tha se djali i saj ishte në një pozitë të vështirë.

Mjekët u përpoqën ta lëviznin, por nuk mundën, kështu që ata bën një operim cezarian më 11 nëntor, transmeton Klankosova.tv.

Daniel with his dad Jason (left), sister Grace and mum Charlotte (Charlotte Saunders / SWNS)

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

10 të vrarë në Ukrainë nga 70 raketat e lëshuara nga Rusia

Sirenat e sulmit ajror ranë në të gjithë Ukrainën dje, pasi Rusia lëshoi një breshëri sulmesh në infrastrukturën civile. Dhjetë persona u vranë dhe sulmet...

Lajmet e Fundit