5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Pas qershorit LDK-ja e braktis Kuvendin

ArbenGashi-LDKDeputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka thënë se deputetët e partisë së tij do ta bojkotojnë Kuvendin e Kosovës në rast se vendi nuk shkon në zgjedhje deri në qershor të këtij viti.

“LDK-ja duhet të braktisë Parlamentin në rast se zgjedhjet nuk mbahen në qershor”, ka shkruar Arben Gashi në profilin e tij në Facebook.

Më Shumë

Këngëtari i njohur turk vritet në mes të lokalit

Këngëtari i njohur turk, Onur Sener ka mbetur i vdekur brenda ambienteve të një lokali në Ankara teksa po performonte. Këngëtari i grupit muzikor...

Nuk ekzekutohen pagat e mësimdhënësve, SBAShK ndërmerr veprimin e radhës

Ka kaluar ora 16:00 dhe pagat e mësimdhënësve nuk janë ekzekutuar ende.Kështu konfirmoi për “Gazeta Blic” anëtarja e Kryesisë së SBASHK, Hanife Salihu. Salihu tha...

Lajmet e Fundit