5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

PDK-ja nuk ia kërkon dorëheqjen Krasniqit

AdemGrabovci6-05Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk e ka ndërmend që të kërkojë nga Jakup Krasniqi që ta lë postin e kryeparlamentarit, edhe nëse ai e zyrtarizon partinë e re bashkë me Fatmir Limajn.

Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, ka thënë se nuk kanë asnjë arsye për të kërkuar nga kryeparlamentari Krasniqi që të japë dorëheqje nga posti i kryetarit të Kuvendit të Kosovës.

“Nuk kemi ndonjë arsye për të kërkuar dorëheqjen, nuk e kemi pasur pikë të diskutimit këtë çështje. Mund të them se gjithçka është duke shkuar sipas planit”, ka thënë Grabovci, shkruan Epoka e re, derisa i është përgjigjur interesimit të gazetarëve rreth largimit të mundshëm të disa deputetëve të PDK-së në drejtim të partisë së re të Limajt dhe Krasniqit, që pritet të themelohet brenda kësaj jave.

Ai ka thënë se nuk ka ndonjë informacion se dikush nga deputetët e PDK-së mund të kalojnë në partinë e re të Limajt.

Më Shumë

Rrënohet një objekt i vjetër në Prizren

Në lagjen Bazhdarhane të qytetit të Prizrenit ka nisur rrënimi i një objekti të vjetër. Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë reagon kundër këtij projekti,...

Ylli i muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare

Këngëtarja e muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare, ajo ishte një nga yjet më të njohura të këtij lloji të...

Lajmet e Fundit