19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pastrohet Lumbardhi i Prizrenit

Përmes Prizrenit kalon lumi Lumbardh i cili e ndan qytetin në dy pjesë, pothuajse të barabarta.

Edhe pse quhet Lumi i Bardhë, shpeshherë është vend i hedhjes së mbeturinave, transmeton KP.

Por kësaj radhe po ua sjellim një video ku mund të shihni punëtorët e një kompanie pastrimi tek largojnë mbeturinat nga lumi.

i.

Më Shumë

Shqipëria kërkon fitore ndaj Islandës

Shqipëria do të luajë sot (e martë) kundër Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Ligën B të Grupit 2. Ndeshja që fillon në...

BE “e shqetësuar” për forcimin e bashkëpunimit Serbi-Rusi

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin për forcimin e raporteve midis Serbisë dhe Rusisë, pasi këto dy shtete nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në sferën...

Lajmet e Fundit