2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

PD-ja takohet me elektoratin e “7 Shtatorin”

PDPartia e Drejtësisë në Prizren, në vazhdën e aktiviteteve parazgjedhore, ka mbajtur një tubim në lagjen “7 Shtatori”. Kryetari i  Degës,dr Azzam A.Dida ,pasi prezentoi kandidatët e lagjes për Kuvendin Komunal,  si dhe kandidatin për kryetar të Prizrenit, Pajtim Kosova,shpalosi pritjet nga zgjedhjet lokale si dhe ndryshimet pozitive në këto zgjedhje,duke u fokusur në programin,platformen e PDsë.

Kandidati për kryetar,Pajtim Kosova elaboroi 3 përparësit për Kuvendin komunal.Kandidati për AK-në, Qemal Mehmeti foli për përmirësimin e transportit urban në Prizren,me crast arsyetoi këtë edhe me zvoglimin e ndotjes së ajrit,sidomos nga përdorimi i automjeteve të vjetra që janë në përdorim.

Kandidatja Yllka Berisha u zotua se maksimalisht do të përfaqësoj interesat dhe të drejtat e personave me aftësi të kufizuar dhe atyre me nevoja të vecanta si kuvendare e ardhshme.Votat e tyre nuk do të shkojnë huq./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Grupi kriminal që kreu grabitjen e armatosur në Suharekë ra në ‘kthetrat’ e Policisë gjatë ditës së djeshme, pas një operacioni të gjerë policor....

Malisheva befason Llapin, Gjilani deklason Lirinë

Malisheva ka befasuar Llapin në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll. Ndërkohë Gjilani ka deklasuar Lirinë.    Në Podujevë,...

Lajmet e Fundit