30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

PDK-ja e LDK-ja humbin nga 2 ulëse, BD-ja me 4 këshilltarë

Prizren-Asambleja komunaleKuvendi Komunal në Prizren  në katër vitet e ardhshme do të  përbëhet  nga 14 subjekte politike. PDK-ja  do t’i  ketë 10 ulëse, apo 2 më pak se katër vite më parë.

Ajo pasohet nga LDK-ja  që do t’i ketë 9 vende,  apo 2 më pak se në mandidtin e  kaluar.

 Bashkimi Demokratik i Zafir Berishës, ndërkaq do t’i ketë 4 ulëse, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje! 3 ulëse.  Po kaq vende do t’i ketë edhe koalicioni  AAK- LDD. Ndërsa KDTP-ja   ka humbër  një këshilltar  dhe do të përfaqësohet me 2 përfaqësues, aq sa do t’i ketë edhe “Vakat” dhe NDS.

Nga një përfaqësues  në KK e prizrenit  do t’i kenë edhe PK, KTAP, AKR CDU,NQP dhe PD./PrizrenPress.com/  

Më Shumë

Itali-Shqipëri, formacionet e mundshme

Kampionati Evropian nis sonte me duelin Gjermani-Skoci me fillim nga ora 21:00. E nesër në mbrëmje do të luajë Kombëtarja e Shqipërisë ndaj Italisë. Italianët janë...

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Lajmet e Fundit