19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

PDK-ja në Malishevë formoi shtabin zgjedhor

Kilaj9-21Dega e Partisë Demokratike të Kosovë në Malishevë, e udhëhequr nga kryetari dhe kandidati për kryetar të Malishevës, Isni Kilaj, ka mbajtur sot një takim pune, me kryesinë e degës, Këshillin Drejtues, kryetarët e nëndegëve dhe kandidatët për Asamblenë Komunale, ku është zgjedhur edhe Shtabi Zgjedhor, i cili kryesohet nga Skënder Hoti kryetar i shtabit dhe Naser Krasniqi, nënkryetar (të dy anëtar të Kryesisë së Degës). Përveç Shtabit zgjedhor, u bë edhe zgjedhja e trupave tjera përcjellëse, që janë të mobilizuar në zgjedhje.

“Atmosfera është jashtëzakonisht e mirë dhe elektorati i PDK-së është shumë stabil, që po vazhdon të rritet në numër, çdo ditë e më shumë. Jemi shumë mirë dhe kërkoj që fushata dhe dita e zgjedhjeve, të jetë e mirë dhe e qetë, por duhet të punojmë që pjesëmarrja në zgjedhje të jetë sa më masive”, tha Kilaj.

Kilaj bëri të ditur, se shtabet janë formuar edhe nëpër nëndegë të PDK-së, në fshatra dhe përveç kësaj janë caktuar edhe 1 500 aktivistë, të cilët do punojnë gjatë fushatës zgjedhore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Policia arrestoi dje tre persona të dyshuar për vepra penale

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 85 aktakuza kundër 91 personave, për vepra të ndryshme...

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Lajmet e Fundit