24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

“Sculp’Edu” përcjell mesazh me muzikë në Prizren!

SculpFest9-18Edicioni i dytë i “Sculp’Edu” organizon sonte ndejë shoqërore në Prizren, me fillim në ora 21:00 tek lokacioni “Qarshia&BarAca”, në të cilën si ngjarje kyç do të jetë: “Performanca me Bager”. Përmes këtij aktiviteti “Sculp’Edu” apelon për vetëdijesimin e masave në drejtim të pengimit të degradimit të qytetit, e cila në vazhdimësi është duke u degraduar.

“Struktura urbane e Prizrenit, e sidomos e zonës historike është duke u transformuar si pasojë e aktivitetit degradues urbanistik në dhjetë vitet e fundit. Kjo veprimtari është duke e shkatërruar trashëgiminë kulturore dhe potencialin turistik të qytetit tonë të lashtë dhe historik”, thuhet në njoftim.

Në këtë eveniment do të këtë muzikë Jazz me: Ilir Bajri, Vocal – Eldita Tarhani, Enes Bajramliq, Drums and Saxaphone – Dukagjin Muhagjeri./PrizrenPress.com/

Deputeti i VV-së kërkon mbështetjen e opozitës për marrëveshjet ndërkombëtaret

Paralajmërimi i opozitës së gjatë sesionit vjeshtor nuk do ta votojnë asnjë ligj në Kuvend, ka shqetësuar partinë në pushtet. Deputeti i VV-ja, Arbër Rexhaj,...

Vrasja enigmatike e kolonel Ahmet Krasniqit

Bejtullah KRASNIQI U mbushën njëzet e pesë vjet nga dita kur u vra kolonel Ahmet Krasniqi. U vra në qendër të Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë....

Lajmet e Fundit