31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Të rinjtë e RDK-së, vizituan Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë

shkodrani ne varrezaRinia Demokratike e Kosovës në Prizren, ka filluar sot aktivitetet e saj. Të rinjtë e këtij subjekti politik i kanë vizituar Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë, si dhe Kompleksin e Dëshmorëve në qytet.

Kryetari i RDK-së në Prizren Shkodran Kryeziu, tha vizitat te varrezat e dëshmorëve kanë për qëllim nderimin për të gjithë të rënët për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

“Vendi i Varrezave në Landovicë do mbetet vend i shenjtë, ku gjithmonë do përulemi, për ata të cilët kanë derdhë gjak për këtë vend”, tha Kryeziu. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Zyrtare: Valon Bunjaku rikthehet te Bashkimi

KB Bashkimi ka njoftuar zyrtarisht rikthimin e lojtarit Valon Bunjaku në ekip, raporton PrizrenPress. Me një deklaratë të përzemërt, klubi ka shprehur entuziazmin për kthimin...

Dënimi i Pjetër Shalës nga Gjykata Speciale: Shkelje e Drejtësisë Ndërkombëtare

Av. Gent Gjini Që nga fillimi i themelimit të saj, ka qenë e qartë se kjo Gjykatë Speciale do të sillte padrejtësi për faktorin shqiptar....

Lajmet e Fundit