22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Për Gjykatën Speciale, një takim i fshehtë në Prevallë

PrevallaaaMinistri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka mbledhur krerët e drejtësisë në njërin nga restorantet e këtij vendi malor.

Ndonëse asnjëri nga të pranishmit nuk tregoi për çka janë takuar, burimet e Klan Kosovës bëjnë të ditur se në Prevallë u diskutua për Gjykatën Speciale.

Sipas këtyre burimeve, Kuçi dhe ushtruesi i detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, do të udhëtojnë të hënën për në Bruksel edhe për gjyqësorin në veriun e Kosovës.

Në takim i pranishëm ishte edhe ministri I FSK-së, Haki Demolli, hartuesi i Kushtetutës, Arsim Bajrami, dhe kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani.

Më Shumë

Kosova me fitore e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve

Kosova e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve me fitore, pasi sonte triumfoi ndaj Qipros me rezultat bindës 5-1. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin...

Producentja e Bondit kujton takimin me Amy Winehouse

Producentja e filmave “James Bond”, Barbara Broccoli, ka folur për takimin shumë pikëllues që kishte pasur me këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse për ta...

Lajmet e Fundit