20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Pesëdhjetë veteranë të UÇK-së në Prizren, shkojnë për pushime në Shqipëri

Veteranet-protestaPesëdhjetë veteranë të UÇK-së në Prizren, do t’i kalojnë pushimet në bregdetin e Shqipërisë.

Sekretari i OVL-së në Prizren, Isë Berisha thotë kjo është hera e katër që veteranët e luftës dërgohen për pushime në Shqipëri.

“Është viti i katërt që veteranët e luftës së UÇK-së dërgohen për pushime në Shqipëri”, tregon Berisha për TV Besa.

Sipas tij, 25 veteranë ka katër ditë që kanë shkuar për pushime, kurse 25 të tjeratë do të shkojnë shumë shpejt.

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit