16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Plagoset një person në “Shatërvan” të Prizrenit

Aksident shiritatNjë zënkë në mes dy personave ka përfunduar me plagosje të armës.Zëdhënësi i PK-së, Hazir Berisha tha se rreth orës 22:10 min, në afërsi të sheshit “Shatërvan” në Prizren, saktësisht tek “Ura e Arastës”, ka ndodhur një zënkë në mes të dy personave, e cila ka kulmuar me shkrehje të armës që për pasojë njëri ka përfunduar me plumb në gjurin e këmbës.

“Pas pranimit të informacionit, policia e Prizrenit dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer të gjitha procedurat e këqyrjes së vendit të ngjarjes, është përpiluar raporti hetimor i cili do t’i kalojë Prokurorisë për procedim penal”, tha Berisha.

I plagosuri është shtuar në Spitalin Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor.Ndërkaq, i dyshuari, pas kryerjes së aktit ka ikur në drejtim të panjohur. /PrizrenPress.com/

Kryeziu: Asociacioni aktual është OJQ, ky i riu ka elemente ekzekutive

Analisti politik, Kadri Kryeziu, ka thënë që Asociacioni i vitit 2013 ka qenë në formë të organizatës joqeveritare, ndërkaq i riu do të jetë...

Afrona hedh poshtë thashethemet, tregon se nuk është ndarë nga i dashuri dhe se është shumë e lumtur

Afrona Dika është një personazh shumë i njohur për publikun tonë. Ajo u bë e njohur pas martesës me këngëtarin Blero, e pastaj edhe nga...

Lajmet e Fundit