19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Policia ndalon shoferin e dehur në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 500 euro dhe i ndalohet vozitja për një vit

Në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia ka identifikuar shoferin i cili ka drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit.

Policia njofton se pas matjes me alkooltest shoferi ka rezultuar me sasinë prej 2.14 promila të alkoolit në gjak.

I njëjti është gjobitur me 500 euro, 3 pikë negative dhe për 12  muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

 

Më Shumë

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit