16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Policia ndalon shoferin e dehur në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 500 euro dhe i ndalohet vozitja për një vit

Në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia ka identifikuar shoferin i cili ka drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit.

Policia njofton se pas matjes me alkooltest shoferi ka rezultuar me sasinë prej 2.14 promila të alkoolit në gjak.

I njëjti është gjobitur me 500 euro, 3 pikë negative dhe për 12  muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

 

Më Shumë

Vdes avokati i njohur nga Prizreni

1 hour  Dje Oda e Avokatëve të Kosovës humbi anëtarin e saj, avokatin Rexhep Hasani nga Prizreni Lajmin e bëri të ditur Oda e Avokatëve të...

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Lajmet e Fundit