16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Policia në Prizren, demanton lajmin se në Zojz ka humbër jetën një person

Policia e KosovesZëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren, Hazir Berisha,ka demantuar lajmin se në fshatin Zojz ka humbur jetën një person gjatë dijegies së shtëpisë.

“Është e vërtetë se ka pasur një shpërthim të zjarrit në Zojz,por djegie të lehta ka pësuar vetëm një femër dhe gjendja e saj është jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Berisha për TVPZ.

Më Shumë

Moti këtë fundjavë, temperatura arrin në 33 gradë

Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat vende-vende, kryesisht në Rrafshin e Dukagjinit parashihen te sjellin riga të...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit