3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Isa Mustafa: Nëse doni, shkojmë edhe në zgjedhje – kompromise nuk bëjmë

Isa Mustafa LDKKryetari LDK’së, Isa Mustafa, në një intervistë për RTK’në thotë së vendi nuk ka nevojë për zgjedhje të jashtëzakonshme.

Ai thotë se LDK-AAK dhe NISMA i ka të gjithë numrat në Kuvend për t’i formuar institucionet e reja.

“Zgjedhjet janë një alternativë demokratike mirëpo ne duhet të bëjmë përpjekje maksimale që këtë kontribut që ka dhënë qytetari në këto zgjedhje, këtë mund që e kanë bërë ata ta shfrytëzojmë dhe që vendin të mos ta qojmë shpejt në zgjedhje dhe për këtë arsye ne të gjithë mundohemi të jemi racional. Mirëpo racionaliteti nuk nënkupton në asnjë rast që ne tash do të bëjmë kompromise, do të lëshojmë pe”, tha Mustafa.

Më Shumë

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq më 26 mars...

Lajmet e Fundit