20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Politikanët e korruptuar shembën shpresat e qytetarëve

Rënia e besimit të qytetarëve për liderët kryesorë të institucioneve të shtetit të Kosovës, sipas njohësve të skenës aktuale politike në vend, konsiderohet se ka ardhur për shkak të dështimit të madh në menaxhimi e shtetit në të mirë të qytetarëve dhe shfrytëzimin e tij për interesa korruptive personale, e grupore të klaneve të ngushta partiake.

Derisa kryeministrin Isa Mustafa e ka kapur frika dhe është mbërthyer nga kërcënimet dhe bashkëjetesa me SHIK-un, qeverisja e tij duket sikur po ecë nëpër një terren të shtruar me mina…/kosova sot/

Më Shumë

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Të dyshuarit në Prizren i gjenden pushkë e pistoletë në kulmin e shtëpisë

Policia e Kosovës (PK) njofton se gjatë kontrollit në shtëpinë e një të dyshuari në Lubizhdë të Prizrenit, kanë gjetur dhe sekuestruar një pushkë...

Lajmet e Fundit