9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Arrestohet një person në Zhur të Prizrenit

Një person është arrestuar në fshatin Zhur të Prizrenit.

Në shtëpinë e tij është gjetur një pistoletë dhe pesë fishekë, shkruan PrizrenPress.

Raporti i policisë

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar në gjendje të dehur pasi, që gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me pesë fishek. Me vendim të prokurorit i dyshuari është ndaluar deri në këndellje dhe më pas të intervistohet.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe komisioneren për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseevna Lvova-Belova, u...

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Lajmet e Fundit