13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pranverim Berisha: Gjendja e arsimit në Prizren, shqetësuese

Kuvendari i Nismës, Pranverim Berisha ka akuzuar pushtetin lokal për degradim të arsimit.

Sipas tij, gjendja në arsimin e Prizrenit ka filluar të merr përmasa shqetësuese

Këtë konstatim Berisha e ka dhënë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal për arsimin në Prizren.

“Gjendja në arsimin e Prizrenit ka filluar të merr përmasa shqetësuese si rezultat i ndërhyrjes politike nga ana e kryetarit Mytaher Haskuka dhe komisarëve të tij politik, ku koha po tregon se vendosja në krye të DKA-së të një përkthyese të UNMIK-ut e cila nuk e ka idenë se sa zgjatë një orë e mësimit e jo më se si udhëhiqet një dikaster i rëndësishëm siç është arsimi”, ka thënë ai.

Sipas tij, gjendja në arsim është e rëndë në Prizren.

Më Shumë

39 shoqata sindikale e kanë përkrahur propozimin e deputetit Gola, 663 kundër: Greva vazhdon

Përpjekjet për gjetjen e një zgjidhjeje që do të rezultonte me ndërprerje të grevës në arsim kanë vazhduar deri në orët e vona të...

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Lajmet e Fundit