14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Prizren: 14 persona dalin negativë pas testeve për Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prizrenit Visar Shehu, ka bërë të ditur se 14 persona kanë dalë negativ nga testimet për Covid-19.

Shehu tha se janë nëntë pacientë të dializës dhe pesë raste kontakti.

Njoftimi i plotë:

Sot jane bere 14 testime ne Komunen e Prizrenit, 9 paciente te dializes dhe 5 raste kontakti.

Lajm i mire perseri!

Asnje nga testimet nuk ka rezultuar pozitiv.

Durim edhe pak dhe do ja dalim, ashtu sikunder ja kemi dalur gjer me tani!

Më Shumë

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje...

Lajmet e Fundit