22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Malishevë: Dy të shëruar dhe asnjë pozitiv me COVID-19

Bazuar në rezultat e testimeve të ditës së sotme, në mesin e të shëruarve nga COVID-19, janë edhe dy qytetarë nga Komuna e Malishevës, të cilët kanë rezultuar negativ në dy testimet e fundit.

“Tani numri i të shëruarve nga Komuna e Malishevës, arrin në 57 të shëruar. Shërimi i dy qytetarëve, të cilët kanë qenë në trajtim në Klinikën Infektive, është konfirmuar zyrtarisht nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik” njofton Komuna e Malishevës.

Gjendja aktuale në Komunën e Malishevës, është kjo:

73 pozitiv me COVID-19;

57 të shëruar;

Një me fatalitet;

15 në shërim e sipër;

Më Shumë

Bie çmimi i vezëve në Kosovë, ja sa kushtojnë tash

Këto ditë në tregjet kosovare të të gjitha llojeve (në shitore të specializuara, në minimarkete, markete dhe megamarkete, në tregje të gjelbra) po vërehet...

Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes e vajzës, arrestohet prizrenasi

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që kishte ushtruar dhunë ndaj gruas dhe vajzës së tij. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit