19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Prizren, formohet komision për rivlerësim të nxënësve me njësha (VIDEO)

Nga e mërkura shkollës së mjekësisë, “Luaciano Matonim”, mund t’i kthehen nxënësit.

 Veçse, ata që do të shihen andej pari, do të jenë më të dobëtit e vitit, të cilëve do t’iu jepet rasti t’i përmirësojnë njëshat.

Një vendim të tillë e mori komisioni i formuar nga Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren, pasi gjeti shkelje në dispozitat e notave të fundit. Për to u bënë rreth 40 ankesa, njofton Klan Kosova.

Drejtori komunal, që po i shqyrton ankesat edhe për shkolla të tjera, gjithashtu zotohet se nuk do të ketë përpjesëtim note.

 

 

Më Shumë

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit fton për mbledhje të rregullt më 18 korrik

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt të caktuar për datën...

“Vdes për ty” Ilnisa poston foton e Meritonit dhe ka dy fjalë për të

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u njohën brenda shtëpisë së “Big Brother VIP3”, aty ku nisën edhe romancën e tyre të dashurisë. Shumë nga...

Lajmet e Fundit