18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Duhël, vendi i aksidenteve të rënda (VIDEO)

Policia e trafikut shumë shpesh po ka punë me aksidente në rrugën Duhël-Suharekë.

Shkaktar i aksidentit të së dielës në Duhël ku humbën jetën pesë anëtarë të familjes Sadikaj bashkë me shumicën e aksidenteve në këtë pjesë sipas Policisë po del të jetë me faj të vetë ngasësve, njofton Klan Kosova.

Ekspertët e komunikacionit për numrin e madh të këtyre ndeshjeve në këtë magjistrale fajësojnë mungesën e shenjave dhe cilësinë e asfaltit.

Edhe kryetarin e Suharekës, Bali Muharremaj, po e shqetëson mungesa e shenjave të trafikut.

Por zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, i ka thënë Klan Kosovës se ka shenja të mjaftueshme andej dhe cilësia e asfaltit është e mirë.

 

Më Shumë

Zjarr në Suharekë, digjet një sipërfaqe prej rreth 10 hektarësh

Si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer për shkaqe ende të panjohura është djegur një sipërfaqe prej rreth 10 hektarë me pemishte, vreshta...

“Ec për qytetin” – nismë e re e buxhetimit me pjesëmarrje në Komunën e Rahovecit, takimi me qytetarët më 30 korrik

“Ec për qytetin”  është nisma  më e re për t’i përfshirë sa më shumë dhe drejtpërdrejt qytetarët e komunës së Rahovecit në procesin e...

Lajmet e Fundit