3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Prizrenasin që e mbyti rrufeja, flet fqinji që e pa tragjedinë

Një 55 vjeçar nga fshati Petrovë e Prizrenit ka gjetur vdekjen, derisa është goditur nga rrufeja teksa po punonte në arën e tij.

Lidhur me këtë rast, ka folur fqinji i tij që i ka dhënë ndihmën e parë.

“Frymë i kam dhënë, i kam qitë ujë. Ka qenë i lënduar në gishtat e këmbëve edhe në organet tjera. Ma shkurt, sa kam mujt ndihmë i këna dhanë”, ka thënë fqinji Basri Memaj.

Lidhur me rastin kanë folur edhe nga Emergjenca e Prizrenit.

“Në orën 16 e 50 është sjellur në qendrën emergjente, personi 55 vjecar i gjinisë mashkullorë pa shenja jete, dhe atë në vlerësimin e ekipit mjekësor që ka qenë dmth në një gjendje të ndryshuar të pamjes së njeriut”, kanë thënë nga emergjenca në Prizren.

.

Më Shumë

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Ermal Krasniqi afër marrjes së ftesës nga Kosova

Futbollisti i Cluj, Ermal Krasniqi, është afër që të ftohet nga trajneri i kombëtares së Kosovës për ndeshjet e muajit mars për kualifikimet në...

Lajmet e Fundit