6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Nova.rs: Telekomi i Serbisë e njeh Kosovën si shtet

Telekomi i Serbisë e njeh pavarësinë e Republikës së Kosovës. Kështu shkruan gazeta serbe Nova.rs, e cila raporton se si kompania shtetërore serbe e ka përfshirë Kosovën në mesin e shteteve të Ballkanit Perëndimor, ku i tarifon klientët e saj për roaming.

Telekomi i Serbisë i ka njoftuar klientët e vet se në varësi të tarifës që kanë, mund të përdorin një sasi të caktuar të internetit edhe në vendet e rajonit, derisa një përdorues në twitter ka treguar se në listën e vendeve janë Serbia, Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Kosova.

“Ndoshta nuk kam qenë mjaft i qartë, Kosova nuk është shtet në Ballkanin Perëndimor dhe ju si kompani në pronësi të Republikës së Serbisë që po lufton për statusin e kësaj krahine, do t’i përmbaheni qëndrimit zyrtar të institucionet e asaj Republike”, ka shkruar një nga përdoruesit i cili edhe ka marrë mesazhin nga Telekomi i Serbisë.

Lidhur me këtë kanë reaguar edhe nga Telekomi i Serbisë duke thënë se kanë bërë ndryshim në rrjet./Express/

Më Shumë

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

KPK-ja themeloi panelin hetimor ndaj një prokuroreje në Prizren

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takimin e 228-të me radhë, sipas rendit të paraparë të ditës. Që...

Lajmet e Fundit