10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Prizrenasit s’duan kubëza të reja, kërkojnë kalldrëmin e moçëm

“T’i godasësh dy zogj me një gur”.

Kjo shprehje më së shumti i shkon për shtati Komunës së Prizrenit, që futjen e kabllove elektrike nën tokë në mes të sheshit po e shfrytëzon që ta heqë edhe kalldrëmin historik.

Kockat kah shatërvani, që janë dëmtuar ndër vite, do të zëvendësohen me të reja.

Projekti për rregullimin e kalldrëmit përfundon brenda vitit derisa për të janë ndarë 300 mijë euro./Klan Kosova

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Kryeministri Kurti zbuloi pllakën përkujtimore të masakrës së Pastaselit

Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, kryeministri Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së bashku me tre të mbijetuarit e kësaj...

Lajmet e Fundit