9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Prizrenasit s’duan kubëza të reja, kërkojnë kalldrëmin e moçëm

“T’i godasësh dy zogj me një gur”.

Kjo shprehje më së shumti i shkon për shtati Komunës së Prizrenit, që futjen e kabllove elektrike nën tokë në mes të sheshit po e shfrytëzon që ta heqë edhe kalldrëmin historik.

Kockat kah shatërvani, që janë dëmtuar ndër vite, do të zëvendësohen me të reja.

Projekti për rregullimin e kalldrëmit përfundon brenda vitit derisa për të janë ndarë 300 mijë euro./Klan Kosova

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 300 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1351 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e ditës së shtune...

Lajmet e Fundit