1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

“Rrezet e lirisë”, Prizreni i nderon vajzat e dëshmorëve

Në prag të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, grupi i grave asambliste të këtij qyteti prezantoi sukseset e vajzave të dëshmorëve.

Aktiviteti “Rrezet e lirisë” filloi me fjalimin e kryetarit Shaqir Totaj, i cili tha se edhe këtë përvjetor ka mungesa të mëdha, meqë ish-krerët e UÇK-së po mbahen padrejtësisht në Hagë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

“Këtë ditë, nderojmë të gjithë heronjtë, dëshmorët dhe martirët, të cilët nuk kursyen jetën për realizimin e ëndrrës së popullit që është bartur brez pas brezi”, tha  Totaj.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Tutje marsi u konsiderua muaj i kthesës në histori të Kosovës, derisa lufta e familjes Jashari u ngrit në piedestalin më të lartë.

Një ditë para 5 marsit, u recituan poezi e u mbajt edhe një panel diskutimi me gratë prizrenase.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz të ulur dhe ambiente të brendshmeMund të jetë një imazh i 1 person, i ulur dhe ambiente të brendshme

Më Shumë

Rusia planifikon t’i marrë rrënojat e dronit amerikan të rrëzuar mbi Detin e Zi

Moska zyrtare ka deklaruar të mërkurën se do të përpiqet t’i marrë rrënojat e një droni ushtarak amerikan që u rrëzua mbi Detin e...

Momenti i aksidentit në Rogovë të Hasit – VIDEO

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në rrugën Gjakovë – Prizren, përkatësisht në fshatin Rogovë. Nga pamjet e publikuara në Facebook, shihet përplasja e...

Lajmet e Fundit