8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

“Rrezet e lirisë”, Prizreni i nderon vajzat e dëshmorëve

Në prag të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, grupi i grave asambliste të këtij qyteti prezantoi sukseset e vajzave të dëshmorëve.

Aktiviteti “Rrezet e lirisë” filloi me fjalimin e kryetarit Shaqir Totaj, i cili tha se edhe këtë përvjetor ka mungesa të mëdha, meqë ish-krerët e UÇK-së po mbahen padrejtësisht në Hagë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

“Këtë ditë, nderojmë të gjithë heronjtë, dëshmorët dhe martirët, të cilët nuk kursyen jetën për realizimin e ëndrrës së popullit që është bartur brez pas brezi”, tha  Totaj.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Tutje marsi u konsiderua muaj i kthesës në histori të Kosovës, derisa lufta e familjes Jashari u ngrit në piedestalin më të lartë.

Një ditë para 5 marsit, u recituan poezi e u mbajt edhe një panel diskutimi me gratë prizrenase.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz të ulur dhe ambiente të brendshmeMund të jetë një imazh i 1 person, i ulur dhe ambiente të brendshme

Më Shumë

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

69 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

69 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 27 nga këto aksidente janë me të lënduar, ndërkaq 42 me dëme...

Lajmet e Fundit