10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Projekt për rritjen e transparencës dhe luftimin e korrupsionit në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka pritur sot në një takim ish-kolegët e UNDP-së, Valbona Bogujevci dhe Marta Gazideda.

Ai, bashkë me ish-kolegët ka diskutuar për disa projekte nga të cilat mund të përfitojë Komuna e Prizrenit.

Postimi në Facebook

Organizatat monitoruese në të kaluarën Komunën tonë e kanë cilësuar si komunë jotransparente dhe me nivel të lartë të korrupsionit.
Sot pata takim me ish koleget e mija Valbona Bogujevci dhe Marta Gazideda nga organizata UNDP, ku diskutuam për disa projekte nga të cilat mund të përfitojë Komuna e Prizrenit për eliminimin e këtyre dukurive.
Do të veçoja dy prej tyre:

1. Plani i integritetit – që ka të bëj me ndihmën e UNDP-së për analizën dhe hulumtimin e proceseve të rrezikuara nga korrupsioni dhe
2. Projektin Open Data – që ka të bëj me rritjen e transparencës.

Shpresoj që do t’i implementojmë sa më shpejtë!

Aksident trafiku në Suharekë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa kanë kërkuar tretman mjekësor gjashtë persona. Njëri...

Reagon Kurti: Dënojmë këtë sulm kriminal e terrorist

Vrasjen e policit të Kosovës e ka konfirmuar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.  Ai në Facebook ka shkruar se rreth orës 3 të...

Lajmet e Fundit