7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Protestuesit bllokojnë rrugën ku ndodhi aksidenti fatal për çiftin nga Malisheva(Foto)

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dega në Podujevë, ka thirrur protestë në shenjë revolte për zvarritjen e punimeve në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

Para protestës, pjesëmarrësit kanë bërë homazhe tek vendi ku ka ndodhur aksidenti në të cilin kanë humbur jetën dy mërgimtarë para disa ditësh.

Ata kanë vendosur lule tek vendi i aksidentit.

Pjesëmarrësit në protestë kanë përcjell mesazhet e tyre përmes pankartave.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat minimale 0 gradë Celsius – maksimalja deri në 16

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira të pakta në orët e para të mëngjesit. Më pas pritet shtim i vranësirave, të cilat...

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Lajmet e Fundit