13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Hajnat vjedhin para e stoli ari në shtëpitë e pesë vëllezërve në Korishë të Prizrenit

Rreth 30 mijë euro dhe stoli ari janë vjedhur në shtëpitë e pesë vëllezërve në fshatin Korishë të Prizrenit.

Viktimat kanë lajmëruar rastin në polici.

Sipas deklaratave të tyre, të dhëna para hetuesve policorë me rastin e denoncimit të rasteve, kuptohet se të dyshuarit kanë depërtuar brenda me forcë, ku kanë demoluar shtëpitë dhe më pas kanë vjedhur pothuajse nga secili shuma të mëdha parash.

Rasti po hetohet nga policia./Gazeta Sinjali/

Komuna e Malishevës e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovë

Sot eshtë mbajtur mbledhja e parë e Komisionit Komunal të Regjistrimit të Popollsisë në Komunën e Malishevës, që kryesohet nga kryetari i Komunës, z....

PS shpall fitoren në Kukës, demokratët me humbje më të thellë se në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste ka shpallur zyrtarisht fitoren në Bashkinë e Kukësit, ku me vetëm katër kuti të mbetura për t’u numëruar, ndryshimi është prej mbi...

Lajmet e Fundit