34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Pse rigon në atë shpirt

Skender BerishaTë shikoj përmallshëm
zemra ime e qytetit të ri
shpirtit po rigon ngapak
e nuk po shuhet ai zjarr
ta marr dhimbjen me veti
ta shpërlaj atje në Dri
ku mjegull e tinëzt
nuk të bjen në sy
e humb e shkrihesh
nëpër valëshkumbë
unë do të dua
derisa të humb
derisa të humb dhe gjumë
kur të duhemi më shumë
ti kthehesh zemër
prap deri në fund
të të dua të dua
dhe nuk dua të të humb
6 korrik 2013,Prizren

Më Shumë

Spitali i Prizrenit: 4 pacientë me COVID-19 janë në trajtim mjekësor

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 55 pacientë me COVID-19 janë në trajtim mjekësor. “Bazuar në raportet e datës...

Begaj në Kosovë: UÇK-ja, faqe e ndritur që bën krenar çdo shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, në një konferencë të përbashkët me homologen Vjosa Osmani në Prishtinë, ka ofruar  mbështetjen e plotë të shtetit shqiptar...

Lajmet e Fundit