7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Putin, kancelarit gjerman: Rundi i tretë i bisedimeve mbahet këtë vikend

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka thënë kancelarit gjerman, Olaf Scholz, se rundi i tretë i bisedimeve mes palës ruse dhe asaj ukrainase do të mbahet këtë vikend.

Teksa po vazhdojnë luftimet, rundi i dytë i bisedimeve nuk solli rezultate mes palës ukrainase dhe asaj ruse, por, megjithatë gjatë atij rundi palët u dakorduan për krijimin e korridoreve humanitare për civilët.

Kujtojmë se pala ukrainase pas rundit të dytë ka thënë se nuk u arritën rezultatet që i duhen Ukrainës.

Më Shumë

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

“Hutohet” Shaqir Totaj i PDK-së, ia bën share Albin Kurtit – por i bie pishman

Kryetari i Komunës së Prizrenit, i cili vjen nga radhët e PDK’së, Shaqir Totaj, duket se është emocionuar shumë pas fitores së Zvicrës kundër...

Moti për sot

Lajmet e Fundit