3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Rahoveci përforcohet me Mandersonin

KB Rahoveci ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin Isaiah Manderson.

Manderson është i gjatë 208 cm dhe luan në pozitën 5.

“Qendra Amerikane vjen te skuadra jonë pas një eksperience të gjatë në basketbollin evropianë dhe atij latino-amerikan”, thuhet në njoftim.

Në të kaluarën Manderson është paraqitur në ligat elitare të Qipros, Maqedonisë Veriore, Islandës, Sllovenisë, Porto Rikos, Zvicrës, Uruguait dhe po ashtu në kolegjet universitare të ShBA-ve. Isaiah Manderson së fundmi është paraqitur te skuadra Qipriote Apop Parphou ku luajti me mesatare prej 18.7 pikë për ndeshje dhe 9.2 kërcime për ndeshje.

May be an image of 1 person and text

Më Shumë

Ballkani kualifikohet tutje në Kupën

Kampionia në fuqi e Kosovës në futboll, Ballkani i Suharekës është kualifikuar tutje në garën e Kupës. Ballkani e ka mposhtur me rezultat 3-1 në...

Ja kur iu dalin studentëve shtesat e qeverisë prej 100 euro

Ekzekutimi i shtesave nga 100 euro për grupin e parë të studentëve aplikues pritet të ndodhë brenda këtij muaji. Ani se nuk është bërë i...

Lajmet e Fundit