18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Ramadan Muja shkarkon drejtorin Mehmet Bytyc

Mehmet-bytyc1Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja ka shkarkuar nga posti i drejtorit të Drejtorisë së Financave, Mehmet Bytyc.

“Ky vendim është marrë në bazë të Aktvendimit të Gjykatës Themelore në Prizren, pasi që i është caktuar një muaj në arrest shtëpiak”, thuhet në vendimin e Mujës.

“I pandehuri është i detyruar që t’i dorëzojë të gjitha pajisjet e Drejtorisë së Financave”.

Bytyc dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. /PrizrenPress.com/

10585402_10201493652738204_1029339655_n

Më Shumë

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave. Stafi menaxhues ka deklaruar në...

Galtier për të ardhmen e Messi-t në PSG: Është shumë herët për të thënë

Pas një tjetër eliminimi nga Liga e Kampionëve, Paris Saint-Germain ka mbetur pa atë që do të ishte arritja e tyre kurorëzuese dhe tani...

Lajmet e Fundit