19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Ramadani: Masat e marra kanë qëllim shpëtimin e jetëve

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka thënë se e drejta universale më e madhe se më me vlerë se ndalesa e përkohshme e lëvizjes është e drejta për jetën.

“Të gjitha masat që merren duken të padrejta për çdonjërin që nuk mendon e nuk sheh përtej hundës! Masat e kanë një qëllim: shpëtimin e jetëve!”, është shprehur Ramadani përmes Facebook.

“Kjo është shëndetësia publike!”

Ramdani u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos lëvizin.

“Virusi nuk ka këmbë, andaj mos ia jepni këmbët e juaja sepse do të rrezikoni të gjithë e më së shumti të afërmit tuaj!”.

Semafori i kuq!A e keni menduar ndonjëherë se drita e kuqe në semafor është antikushtetuese?Po. Por qëllimi i…

Gepostet von Naser Ramadani am Montag, 11. Mai 2020

Më Shumë

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Zgjedhjet në Turqi, Erdogan drejt fitores

Në Turqi është duke përfunduar numërimi i votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale ku u ballafaquan presidenti i tanishëm, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidati...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit