6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Raportohet për qindra të vrarë pas sulmit rus ndaj Ukrainës

Raportimet e para nga terreni thonë se janë vrarë qindra persona nga sulmi rus ndaj Ukrainës.

Sulmi, që si cak kishte fillimisht bazat ushtarake, ka lënë pasoja të mëdha në orët e para.

Një zyrtar i lartë ukrainas ka thënë për Wall Street Journal se sipas raportimeve të para bëhet fjalë për “qindra të vrarë”.

Ngjashëm më herët kishte raportuar edhe CNN, ndërsa pritet të konfirmohet numri i saktë i të vdekurve pas sulmit. /Gazeta Express

Më Shumë

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Trustin

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka marrë vendim që mbledhja të shtyhet pas seances së Kuvendit të Kosovës, ose në një ditë tjetër...

REL: Vendimi për vizat, të mërkurën në rend dite

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Lajmet e Fundit