6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Lajmi i fundit: Putin nis operacionin ushtarak në Ukrainë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin në një adresim të para pak çasteve ka njoftuar se ka urdhëruar nisjen e operacionit ushtarak në Ukrainë.

Putin i është drejtuar qytetarëve në televizion, ku ka thënë se “nuk ka plane që ta okpuojë Ukrainën”, por se po bën një operacion “të specializuar ushtarak” dhe se “njerëzit do të zgjedhin lirshëm” se kush e udhëheq shtetin, transmeton Gazeta Express.

Menjëherë pas këtij fjalimi sulmi ka filluar dhe janë dëgjuar shpërthime të ndryshme në vende të ndryshme në Ukrainë, duke pëfshirë 5-6 shpërthime në kryeqytetin Kiev. / Gazeta Express

Më Shumë

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit. Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike,...

Hajrulla Çeku priti në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku, e ka pritur sot në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman.   Në Ditën...

Moti për sot

Lajmet e Fundit