2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas sulmeve në Ukrainë rupla ruse bie për tokë

Rubla ruse ka shënuar një rekord negativ duke rënë për 5.4 përqind pas fillimit të sulmeve ruse mbi Ukrainë.

Kjo ka bërë që edhe bursa e Moskës të pezullojë punën të të gjitha tregjet.

Në orët e para të së enjtes u dëgjuan edhe shpërthimet e para në kryeqytetin e Ukrainës Kiev.

Forcat ruse qëlluan me raketa në disa qytete të Ukrainës dhe zbarkuan trupa në bregun jugor të saj të enjten.

Të shtëna me armë zjarri gjithashtu u dëgjuan pranë aeroportit kryesor të kryeqytetit, shkruan The Guardian përcjell Klankosova.tv.

Më Shumë

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Arrestohen tre të dyshuar për fajde në Prizren

Tre persona janë arrestuar nga Policia të martën në Prizren, pasi dyshohen për veprën penale “fajde, detyrim, kanosje”. Gjatë bastisjes në banesën dhe veturën e...

Lajmet e Fundit