-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Rexhaj i VV-së: Qëndrimi jonë për Asociaconin dihet botërisht

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj për RTV21 ka thënë se në takimin e sotëm në Bruksel, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do kërkojë sanksionimin e Serbisë.

“Sigurisht që Kurti sot do të bëjë kërkesën edhe para tyre që Serbia te sanksionohet, të hiqen masat, të letsohet rruga jone e antarsimit në organizmat ndërkombëtar dhe antyraisht kjo vije në vazhdën e një takimi ku në Kosovë ka ndodhur një akte terrosit dhe në këtë kuptim mendoj që temat do jenë këto’’, tha Rexhaj.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ai tutje tha se propozimin e BE-së për statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk e kanë parë ende, por duke u bazuar në atë se çfarë ka thënë kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca nuk ka parë dicka me kompetenca ekzekutive, teksa shtoi se ”Qëndrimi jonë për Asociaconin dihet botërisht”.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Mbrëmje muzikore, ushqim e pije – rreth 35 mijë euro për “Dimrin Kulturor” në Prizren

Më 1 dhjetor, Komuna e Prizrenit nënshkroi një kontratë në vlerë 34,443 euro për ogranizimin e manifestimit “Dimri Kulturor”. Kontrata është nënshkruar me kompaninë...

Një muaj paraburgim të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar një muaj paraburgim katër të dyshuarve, B.B., B.I., L.C. dhe T.B., për grabitjen në Suharekë të mërkurën...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit