25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Rexhaj vizitoi Fabrikën e Letrës “Vëllezërit Nezaj” në Ramajë

rexhaj ne fabrikKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka vizituar Fabrikën e Letrës “Vëllezërit Nezaj” në Ramajë. Ai u njoftua për së afërmi me punën prodhuese të kësaj ndërmarrjeje si dhe vështërsitë me të cilat ballafaqohet.

Sipas tij, mungesa e mbështetjes institucionale si dhe neglizhenca e vazhdueshme e pushtetit lokal ka bërë që ndërmarrjet prodhuese vendore të katandisen në gjendje të vështirë.

Duke prezantuar konceptin politik dhe ekonomik të Lëvizjes Vetëvensoje! Rexhaj tha se zhvillimi i sektorit prodhues në ekonominë vendase paraqet shtyllën kryesore të alternativës sonë. “Mbështetja, subvencionimi dhe lehtësirat tatimore për këto ndërmarrje paraqesin interes jetik jo vetëm të zhvillimit të bizneseve në fjalë, por edhe zhvillimit të përgjithshëm ekonomik dhe shoqëror të komunës sonë”, tha Rexhaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Drejtoria e Arsimit në Prizren publikon listën e propozimeve për bursat e vitit akademik 2023/2024

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka  publikuar sot listën propozuese të kandidatëve që kanë konkurruar për bursat e vitit akademik 2023/2024. Lista përmban emrat e...

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollivud!

Superylli i Marvel, Chris Hemsworth është planifikuar të marrë një yll në "Walk of Fame" në Hollivud. Aktori i "Thor" do të jetë personazhi...

Lajmet e Fundit