-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Krasniqi: Lufta jonë ishte çlirimtare

Nexhiii_918535Qytetarë të shumtë të Prizrenit, kanë mirëpritur lirimin e deputetit të Kosovës, Fatmir Limaj dhe kamandatit të tyre të Policisë së Kosovës, Nexhmi Krasniqi. Ata pas shpalljes së gjykimit janë tubuar në sheshin “Shatërvan” për të festuar lirimin e tyre dhe pritur komandantin e PK-së në Prizren Nexhmi Krasniqi

Komandanti Krasniqi falënderoj të gjithë qytetarët e Prizrenit për pritjen që i kanë bërë. “ Sot u vërtetu edhe një herë se lufta e UÇK-së ka qenë e drejt dhe çlirimtare”, tha Krasniqi. Ai tha se UÇK-ja ka bërë luftë të pastër. “Ne kemi luftuar për t’ia siguruar një jetë më të mirë fëmijëve tanë. Këtë besoj se tashmë e kanë kuptuar edhe bota”, tha Krasniqi. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vdes aktori Mirush Kabashi

Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga familjarë të tij. Ata shkruan...

Specialja mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të përjetshëm, thotë Trendafilova

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trendafilova, ka thënë se Gjykata Speciale mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të...

Lajmet e Fundit