9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Rexhep Selimi ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, është ftuar për intervistë nga Gjykata Speciale, në cilësinë e të dyshuarit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rexhep Selimi përmes një shkrimi në Facebook.

Ai ka treguar se është ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

“Të dashur miq, bashkëluftëtarë dhe qytetarë të vendit,Ju njoftoj që, ashtu sikurse edhe pothuajse të gjithë anëtarët e SHP të UÇK-së dhe shumë luftëtarë tjerë të Lirisë, jam i ftuar që të intervistohem nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në cilësinë e të dyshuarit. Intervistimi do të zhvillohet gjatë javës së ardhshme në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Holandë”, ka njoftuar Selimi. /Telegrafi/

Më Shumë

Ndoti rrugën me rrotat me baltë, gjobitet ngasësi i kamionit në Prizren

Një ngasës i kamionit në Prizren është gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi kishte ndotur rrugën me rrotat me baltë. Siç bëhet e ditur në...

Fillon Kongresi i FIFA-s, FFK mbështet Infantino-n për mandatin e ri

Në Kigali të Ruandës po zhvillohet Kongresi i 73-të i FIFA-s, një eveniment i rëndësishëm për futbollin botëror. Në punimet e këtij kongresi pritet që...

Lajmet e Fundit