32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Rrethrrotullimi i ‘famshëm’ në Suharekë merr pamje tjetër

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë të ditur se rrethrrotullimi i ‘famshëm’, ka marrë pamje tjetër.

Sipas kryetarit, dikur ky rrethrrotullim që u bë i famshëm për nga pamja, u përdorë si zgjidhje e përkohshme pasi po ndërtohej akoma sheshi i qytetit.

“Rrethrrotullimi i famshëm” sot ka pamje tjetër. Ai dikur ishte një zgjidhje e përkohshme derisa Sheshi i Qytetit po ndërtohej. Sot ai është funksional dhe i përshtatshëm për komunikacionin rrugor, duke e lehtësuar qarkullimin.”, ka shkruar ai në Facebook.

Më Shumë

Lajmet e Fundit