12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Rrëzohet në vendin e tij të punës një punëtor i ndërtimtarisë në Suharekë

Një rast tjetër i lëndimit në punë është raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Kësaj radhe në Suharekë.

Gazeta Sinjali mëson se një punëtor i ndërtimtarisë është rrëzuar nga shkalla nga tri metra lartësi, në një shtëpi private në rrugën “Ismail Qemali” në Suharekë, ku ishte duke punuar.

Burime të Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë Themelore në Prizren kanë bërë të ditur se për shkak të lëndimeve që ka pësuar, ai është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Këto burime bëjnë të ditur se mjekët kanë konstatuar se ai është jashtë rrezikut për jetë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë policia, prokurori dhe Inspektorati i Punës.

Më Shumë

Shtëpia ku lindi Hitleri tani do të shndërrohet në qendër policësh

Shtëpia në Austri në të cilën lindi Adolf Hitleri do të përdoret për trajnimin e oficerëve të policisë mbi të drejtat e njeriut. Qeveria bleu...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe...

Lajmet e Fundit