-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Rugova: E presim përkrahjen e Vetëvendosjes

HakiRugova-ldk14Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova ka hedhur poshtë mundësitë që Kosova të shkojë në zgjedhje të reja. Ai ka thënë se koalicioni LDK-AAK-NISMA do ta formojë qeverinë e re para shtatorit.

“ Nuk pres të kerr zgjedhje të reja për arsye se do të funksionojë koaliciononi LDK-AAK-NISMA, i cili ka numrat në Kuvendin e Kosovës”, ka thënë Rugova duke shtuar se akush nuk mund të prishë ujdinë e krijuar ndërmjet këtyre tri partive politike.

Rugova ka thënë se nuk do të paraqesin problem as kushtet të cilat i ka vënë partia e Albin Kurtit.

“Çdo marrëveshje behët ne bazë të kompromiseve dhe ne si LDK nuk mund të punojmë me kushte të kujdo qofshin ato. Ne nuk mund ta kemi lakun ne fyt as prej Vetëvendosjes e as prej askujt. Ne qoftë se ata mendojnë se Kosova nuk duhet tash e tutje të qeveriset nga Hashim Thaçi, atëherë duhet të na përkrahin. Prandaj e presim përkrahjen e Vetëvendosjes”, ka thënë Rugova./Epoka e Re/.

Më Shumë

Pakënaqësitë për vlerën e koeficientit të pagave – sindikalistët dërgojnë 18 ankesa te Avokati i Popullit, Kushtetuesja nuk ka pranuar asnjë

Në fund të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji i ri i Pagave për punëtorët e sektorit publik, derisa ditë më parë ishte caktuar...

Klubet e Premier Leauge kërkojnë përjashtimin e Manchester City-t

Të gjitha ekipet e Premier Leauge janë duke kërkuar që skuadra e Manchester Citz-t të përjashtohet nga elita e futbollit anglez, në rast se...

Puhi

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit