16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Sefer Saramati, arsimtari më i mirë në Prizren

opinion 23Sefer Saramati është shpallur arsimtari më i mirë në Prizren. Çmimi është ndarë për nder të 7 Marsit-Ditës së Mësuesit.
Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren, për shënimin e kësaj dite ka organizuar një program kulturo- artistik.Po ashtu janë dhënë shumë shpërblime për mësimdhënësit më të mirë, nxënësit më të mirë, veteranët e arsimit të pensionuar në mes 7 marsit 2013 dhe 7 marsit 2014.

Me këtë rast edhe GIZ-i gjerman ka ndarë shpërblime për shkollat më të suksesshme në vlerë prej 12500 €.

Manifestimi i 7 Marsit është mbajtur me fillim në ora 12:00 në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha”.
Për nder të 7 Mrasit , sot po ashtu është bërë përurimi i SHFMU “Shtejfën Gjeçovi” në Bregdri.
Objekti ka 5 dhoma mësimi, një dhomë për kabinet, salla e mësimdhënësve dhe tre zyra administrative, ngrohjen qendrore dhe ka kushtuar 233.834 € investim nga Komuna e Prizrenit, përkatësisht DKA”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Lajmet e Fundit